ايزوگام


امروزه با توجه به  اين که شرکت ها و کارخانجات مختلفي که در زمينه توليد ايزوگام فعاليت مي کنند و هر يک محصولات مختلفي را با انواع و کيفيت هاي متفاوت به بازار عرضه مي کنند لذا نمي‌توان يک قيمت کلي براي اين موضوع برآورد کرد.


پاسارگاد عايق پارس – چند عامل مهم بر قيمت ايزوگام تاثير گذار است که از جمله اين عوامل مي توان به موارد زير اشاره کرد: • همانطور که مي‌دانيد با توجه به کاربرد بيشتر ايزوگام در فصل سرما و معمولا در فصولي از سال که بارندگي داريم، درخواست خريد ايزوگام هم بيشتر مي شود؛ که اين موضوع يکي از عوامل کلي موثر در افزايش قيمت ايزوگام مي باشد.

 • مواد اوليه: نوع قيري که در توليد انواع اين محصول مورد استفاده قرار مي گيرد هر چه باکيفيت تر و مرغوب تر باشد ااماً قيمت نهايي محصول هم بالاتر مي رود.

 • نوع فروش: مانند همه محصولات که قيمت کالا در فروش عمده نسبت به خرده فروشي عمدتا پايين تر است؛ در فروش ايزوگام نيز اين نکته صدق مي کند.

 • نوع خريد: اگر محصول مستقيما از درب کارخانه يا نمايندگي هاي مجاز فروش خريداري شود مصرف کننده هزينه کمتري مي پردازد.

 • دارا بودن نشان استاندار که نشان دهنده اين است که تمام مواد اوليه آن مرغوب و با کيفيت هستند.

 • دارا بودن ضمانت نامه و بيمه نامه که نشان دهنده اين است که محصول داراي خدمات پس از فروش مي باشد.

 • نوع ايزوگام: ايزوگام را براساس نحوه ساخت، مواد اوليه و تشکيل دهنده، نوع روکش و پوشش … به چند نوع تقسيم مي شود و بسته به اينکه ايزوگام دميده يا پليمري، تک لايه يا دولايه، فويل دار يا بدون روکش و … باشد قيمت آن متغير است.


خريد ايزوگام در تهران


با همه ي مواردي که گفته شد? محل خريد ايزوگام بسته به نوع آب و هوا بسيار حائز اهميت است? مثلا خريد ايزوگام در تهران به عنوان بزرگ‌ترين شهر و پايتخت کشور را در نظر بگيريد.


با توجه به گرم و خشک بودن آب و هواي اين شهر بايد بررسي ها و نظرات کارشناسي شده افراد صاحب نظر و باتجربه را مد نظر قرار داد. بدون شک بهترين انتخاب براي خريد ايزوگام در تهران محصولات دولايه فويل دار موجود در بازار است.


مواد اوليه ايزوگام


مانند هر محصول ديگري توليد ايزوگام بسته به توليدکننده، تجربه و ميزان مواد اوليه به کار رفته در آن متغير است. اما اين محصول هم مواد اوليه بنياديني دارد که ثابت بوده و غيرقابل تغيير است، مانند قير. بهترين قيري که براي توليد ايزوگام مي توان استفاده نمود قير پالايشگاهي است و شرکت هاي توليدکننده بسته به موقعيت جغرافيايي و اهميتي که براي کيفيت مواد اوليه خود قائل هستند آن را از پالايشگاه مد نظرشان تهيه مي کنند.


يکي از بهترين قيرها براي ساخت ايزوگام، قير توليد شده توسط پالايشگاه تهران مي باشد که شرکت پاسارگاد عايق پارس هم از قيرهاي توليد شده توسط اين پالايشگاه به عنوان يکي از مواد اوليه اصلي خود استفاده مي کند.


علاوه بر اين در توليد ايزوگام تلفيقي از فناوري نانو ذرات و پليمريزاسيون به کار مي رود که خواص فيزيکي و شيميايي آن را بهبود مي بخشيد.


ايزوگام ارزان قيمت


ايزوگام


متاسفانه اين گونه جا افتاده است که بگرديم تا کالايي ارزان تر و مقرون به صرفه تر پيدا کنيم. اما بايد بدانيم که هر چيز ارزان قيمتي خوب نيست و آن کيفيت مدنظر ما را ممکن است نداشته باشد. ايزوگام هم در اين مورد مستثنا نيست و بسياري از افراد به دنبال ايزوگام ارزان قيمت و خريد ايزوگام ارزان قيمت هستند.


در توليد ايزوگام مواد اوليه و کيفيت آن حرف اول و آخر را مي زند. يعني در مباحثي مانند چسبندگي و آتش خور بودن آن، اين مواد اوليه است که تعيين کننده کيفيت مي باشد. بنابراين با يک حساب سرانگشتي ساده مي توان نتيجه گرفت که هرچه کيفيت و ميزان مواد اوليه به کار رفته در خط توليد ايزوگام بهتر و گران تر باشد، در نهايت قيمت نهايي محصول هم بيشتر مي شود.


حال ممکن است اين سوال براي کاربر نهايي که اطلاعات کاملي در اين مورد ندارد و مي خواهد براي سازه خود ايزوگام تهيه کند (آن هم براي يک بار در طول عمرش)، پيش بيايد که کدام ايزوگام مناسب او است؟! بايد بگوييم که کابر نهايي چاره اي ندارد جز اين که يا تحقيق کند و به نتيجه نهايي برسد و يا اين که از تجربه افراد فعال در اين زمينه استفاده کند. پيشنهاد ما حالت دوم است.


انواع مختلف ايزوگام


ايزوگام


به طور کلي ايزوگام به 4 دسته اصلي تقسيم بندي مي شود: • تک لايه ساده

 • دو لايه ساده

 • تک لايه فويل دار

 • دو لايه فويل دار


نوع، بسته به مکاني که قرار است مورد استفاده بگيرد، تغيير مي کند. مثلا براي ديوارهاي بلند تک لايه فويل دار بهترين گزينه است. يا براي پشت بام ها بيشتر دو لايه فويل دار مورد استفاده قرار مي گيرد. اما اين موارد هميشگي و ثابت نيست و قانون خاصي براي آن وجود ندارد که مثلا بايد براي مکان خاصي از نوع خاصي استفاده نمود.


در انتخاب نوع ايزوگام سواي از منطقه جغرافيايي که از اهميت بالايي در انتخاب برخوردار است، تجربه و پيشنهاد کسي که قرار است آن را نصب کند (يا همان نصاب خودمان) هم از اهميت بالايي برخوردار مي باشد. معمولا نصابان در انتخاب ايزوگام مناسب بسته به تجربه اي که دارند، خوب عمل مي کنند.


سرنوشت در دست نصاب


ايزوگام


همان طور که گفتيم نصابان در انتخاب محصول بر اساس رنج قيمتي و انتخاب نوع آن اثرگذار هستند. اين دو فاکتور در واقع مهم ترين و آخرين لايه براي انتخاب به شمار مي روند، که پس از مدت ها کار و تجربه به دست مي آيد.


در اين ميان نکته اي که نبايد از آن غافل شد، اين است که با وجود اين که نصاب در اين انتخاب ها تاثيرگذار است، اما کارفرما و کسي که نصاب را انتخاب مي کند هم بايد دقت کرده و شخص درست و باتجربه ي کافي را انتخاب کند. در واقع انتخاب صحيح کارفرما نتيجه‌ ي دو حالت (انتخاب محصول بر اساس رنج قيمتي و انتخاب نوع) را تعيين مي کند.


جمع بندي


اگر بخواهيم هر آن چه را که گفتيم، جمع بندي نماييم و براي کساني که حوصله و وقت خواندن نوشته ي ما به صورت کامل را ندارند راه چاره اي بي انديشيم، بهترين گزينه اين  است که ترکيبي از تجربه نصابان و تحقيق در کف بازار را براي خريد و انتخاب به عنوان مولفه هاي اصلي خود در نظر بگيرند.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

کاغذ ديواري سه بعدي آپديت نود32 = لايسنس نود32 = يوزرنيم و پسورد نود32 Robert John essay Malcolm Alcides Larry دنياي رنگي من رزين کاتيوني